Nenechavce přilákaly pamětní desky se jmény vojáků. Jednu si odnesli a druhou páčením poškodili, ale nechali ji na místě. Podle krajské mluvčí policie Ivany Balákové za tím nejspíš stojí jejich snaha lup zpeněžit ve výkupně barevných kovů. Tam za něj ovšem nedostanou nic, protože jsou desky zhotovené z pryskyřice tónované do zlaté barvy. „Pokud se nám je podaří dopadnout, budou se zodpovídat z přečinu krádeže s dvouletou trestní sazbou odnětí svobody. Kromě toho, že svým jednáním zneuctili pietní místo, způsobili Městskému úřadu ve Frýdlantu, který objekt spravuje, škodu za nejméně 24 000 korun,“ zdůraznila Baláková.

5. ročník Svatebního veletrhu.
Jak na pohádkovou svatbu? Inspiraci nabídly Svatby v Jizerkách a jejich veletrh

Pomník byl slavnostně odhalen a vysvěcen 22. července 1923. Postavil jej větrovský pomníkový výbor a jeho výstavba byla financována z uspořádané veřejné sbírky. Pomník je dílem kameníka Antona Siebeneichera, který pocházel z obce Fojtka na Liberecku. Před dvěma lety ho nechalo město Frýdlant obnovit. Uvést pomník do podoby, kterou historicky měl, mu pomohla dotace Ministerstva obrany České republiky, která z programu Zachování a obnova historických hodnot I uvolnila pro Frýdlant dotaci ve výši 100 tisíc korun. Zbytek nákladů, zhruba 84 tisíc korun, byl uhrazen z městského rozpočtu.

„Historicky věrnou podobu mu vtiskl Václav Polián. Pomník byl důkladně očištěn od biologického znečištění, porostů a druhotné barvy, trhliny byly injektáží zpevněné, byly provedeny plastické a barevné retuše, došlo také ke konsolidaci materiálu, obnovení spárování a na závěrečnou hydrofobizaci horizontálních ploch pomníku,“ řekl tehdy za investiční oddělení Milan Kysela.Na pomník pak byly osazeny tři pamětní desky se jmény padlých větrovských vojáků. „Veškeré informace způsobilé přivést nás na stopu pachatelů přijmeme na naší bezplatné tísňové lince 158,“ dodala mluvčí.

Krajská nemocnice Liberec. Ilustrační snímek
V liberecké nemocnici řádil pacient. Ohrožoval personál a demoloval zařízení