"Přijali jsme řadu bezpečnostních opatření, provedli prohlídku budov a míst veřejnosti přístupných na libereckém nádraží. Nádraží bylyo od 17:05 do 17:20 zcela uzavřené, policisté uzavřeli i ulice v jeho blízkém okolí, například Žitavskou, Košickou a 1. Máje. Provoz byl uzavřený pro veškerou dopravu, včetně městských autobusů a tramvají," řekla Deníku mluvčí liberecké policie Dagmar Sochorová.

Na místě kromě policistů zasahovali i drážní a profesionální hasiči včetně speciálního evakuačního autobusu z Jablonce nad Nisou. Do hledání nástražného výbušného systému se zapojili i policisté se speciálně vycvičenými psy. 

"Celkem jsme evakuovali šedesát lidí. Žádnou výbušninu jsme ale nenašli," dodala.

Manévry po ČR

E-mailová hrozba postila nejen hlavní nádraží v Liberci, ale také v Brně, Olomouci, Ostravě, Prostějově a Chomutově. Další, mezi nimi i to pražské, kontrolovala policisté také, oznámila to mluvčí Českých drah Kateřina Šubová. 

„České dráhy obdržely oznámení o uložení nástražného výbušného systému na hlavním nádraží. Oznámení postoupily policii, která jednotlivá nádraží zajišťovala," sdělila Šubová.