Hradecký soud již dříve Nečesaného potrestal 16 lety vězení, Vrchní soud trest o tři roky zmírnil. Nejvyšší soud letos v květnu původní rozsudek zrušil, případ vrátil k hradeckému soudu a Nečesaného propustil z vězení.

"Nejsem schopen říci, na jakou dobu porucha paměti byla, časem může klesat," řekl Mečíř. Na dotaz soudu, zda je možné, že Nečesaného poškozená poznala později na záběru z televize, znalec uvedl, že to nedokáže vyloučit. "Určitě je to možné," řekl Mečíř. Podle něj by však pro posouzení paměti poškozené bylo nutné provést speciální paměťové testy se specializovaném centru.

Podle obžaloby se pokus o vraždu stal předloni 21. února v kadeřnictví těsně před koncem pracovní doby. Útočník ženu nejméně šestkrát udeřil do hlavy a z peněženky jí ukradl 10.000 korun. Život jí zachránili lékaři. Nečesaný od začátku obžalobu odmítá. Soudu řekl, že se chtěl v kadeřnictví dát ostříhat před schůzkou s přítelkyní, kadeřnice ale zavírala, a proto odešel. Nečesaný tvrdí, že žena musela být napadená až po jeho odchodu.