Muž je přitom známým recidivistou, který má pestrou kriminální minulost. Podle informací policie má za sebou již několik deliktů majetkového charakteru, za které mu soud vyměřil podmíněné tresty a nebo veřejně prospěšné práce.

Policisty v lásce nemá

Ojedinělá událost, o které jsme se v Deníku zmínili již včera, se odehrála v pátek dopoledne. Policisté z obvodního oddělení v Novém Městě pod Smrkem zavítali v rámci přednášky do mateřské školy v nedaleké Dolní Řasnici. Na ukázku vezli dětem různé policejní uniformy a zbraně. Když ale jeden z policistů ve školce zjistil, že chybí samopal SA 61 Škorpion, rozjelo se velké pátrání. Chybějící zbraň nebyla ani ve služebním automobilu. Vedení krajské policie celou událost vyhodnotilo jako velmi vážnou. Do pátrání po zbrani se zapojilo maximum sil a prostředků. Policisté propátrávali nejen blízké okolí, ale také komunikovali s vedením a zaměstanci školky, samosprávou a místními lidmi. Svěděk události, který se Deníku ozval, uvedl, že policisté uzavřeli silnici a prohledávali projíždějící auta. Zbraň ale nenašli. Úspěšní byli až druhý den, kdy se dostali právě ke třiadvacetiletému mladíkovi, jež se služební zbraně zmocnil. Odkud ji vzal, ale policie neuvedla. Z rozhovoru, který poskytl televizi Nova ale vyplývá, že pouzdro se samopalem leželo na střeše automobilu. Přiznal se zároveň, že policii rád nemá.

„U výslechu uvedl, že viděl odloženou věc v pouzdře, využil příležitosti, sebral ji a teprve doma zjistil, že se jedná o služební zbraň. Uvnitř bylo rovněž napsáno, komu patří, ale ani přesto ji nevrátil a ukryl ji u svých příbuzných. Takto prý jednal z obavy před možným trestním stíháním, kterému nakonec neušel," informovala mluvčí krajské policie Vlasta Suchánková. Podle ní se nejednalo o pochybení systému, nýbrž samotného policisty. Toho teď prošetřují příslušné orgány, po jejichž vyšetřování je velmi pravděpodobné, že bude kázeňsky potrestán. To obviněný mladík, kterému hrozí vězení, se celé události pouze směje.