Dovnitř vešel, zprvu jako zákazník, asi 35letý muž silnější postavy. Od prodavačky si nechal ukázat nejdražší řetízek. Pak na ni ale vytáhl nůž a hrozil jí zabitím. Následně řetízek z pultu vzal a utekl s ním.

Vyděšená prodavačka tak přišla o tržbu téměř za třicet tisíc korun, což byla prodejní cena řetízku. „Pachatel měl na sobě modré rifle a ve stejné barvě i mikinu. Na hlavě měl růžovofialovou kšiltovku. Mluvil česky. S řetízkem utekl směrem na náměstí Dr. Edvarda Beneše a dále směrem na Lazebnický Vrch,“ popsala tisková mluvčí libereckých policistů Vlasta Suchánková.

I když policisté ihned poté, co jim loupež byla nahlášena, prohledávali město a okolí, člověka podobného popisu se jim nepodařilo vypátrat.

Vyšetřování případu i nadále trvá. Policisté by přivítali i poznatky od občanů, zda si v inkriminovanou dobu - kolem jedenácté dopoledne a dále, nevšimli muže s růžovofialovou kšiltovkou, který se pohyboval v centru města. Informace je možné volat na linku 158,“ uvedla mluvčí Vlasta Suchánková.

Jednání, kterého se dopustil neznámý pachatel, kvalifikuje trestní zákon jako trestný čin loupeže, za který se trestní sazba pohybuje v rozmezí od dvou do deseti let odnětí svobody