K nepovedené loupeži se poměrně s nadhledem postavili ve směnárně Tourist centrum v Liberci. Na konci loňského roku se ji snažili vyloupit neznámí zloději.

Naštěstí byli neúspěšní. Jenže při snaze zlodějů dostat se do bezpečnostního trezoru ho natolik poničili, že ho směnárna už nemůže používat. Rozhodla se proto, že trezor vystaví ve své provozovně.

„Výsledkem je sice poškozený trezor avšak majitelé směnárny si opět potvrdili, že se vyplatí investovat do kvalitní zabezpečovací techniky," uvedla Kateřina Slavíčková z Tourist centra.

Zničený trezor po nezdařené loupeži vystavují ve směnárně v Pražské ulici v Liberci.

To potvrzuje i manažer provozovny Norbert Šálek: „Bezpečnost našich zaměstnanců a zákazníků je pro nás na prvním místě, proto jsou všechny pobočky společnosti standardně vybaveny bezpečnostními systémy, jako jsou CCTV kamery, alarmy, nouzová tlačítka napojená na Policii České republiky popřípadě na soukromé bezpečnostní agentury, termální detektory a bezpečnostní skla.

Všechny trezory jsou také vybaveny časovými zámky, které znemožňují okamžité odemčení trezoru.

Zaměstnanci směnáren a podobných zařízení absolvují i různá školení na krizové situace. Úzce spolupracují také s Policií České republiky.

Trezor, který odolal razantnímu lupičskému nájezdu, si nyní můžou zájemci prohlédnout ve směnárně Tourist centrum v Pražské ulici v Liberci.