„Na tísňovou linku byla oznámena střelba u obchodního domu Korint na Broumovské. V době, kdy jeden z pracovníků bezpečnostní agentury seděl ve vozidle a druhý obsluhoval bankomat, přisedl k muži v autě maskovaný muž a vyhrožoval mu se zbraní v ruce,“ popsala událost tisková mluvčí liberecké policie Vlasta Suchánková. Uvnitř vozu pak došlo ke konfliktu, při kterém padl výstřel.

„Došlo k prostřelení okna vozu, ale zraněn nikdo nebyl. Pachatel následně z vozu bezpečnostní agentury utekl, nasedl do vozu a ujel,“ dodala Suchánková s tím, že o vozidle nemají policisté zatím žádné bližší informace.

Podle svědku byl pachatel přibližně pětadvacetiletý, 170 centimetrů vysoký muž. Na sobě měl bílé tepláky, barevnou košili a bílé botasky. Na hlavě měl plátěný klobouk, černé brýle a přes ústa žlutý šátek.

Mladík neváhal použít pistoli. Podle výpovědi jednoho ze svědků však zaměstnanci bezpečnostní agentury Fenix střelbu opětovali a tak si lupič nakonec nic neodnesl. Při přepadení nedošlo ani k žádnému zranění.

„Přijížděla jsem na parkoviště, protože jsem se chtěla podívat do bankomatu. Najednou jsem si všimla, že proti mně běží člověk v klobouku a s pistolí v ruce. Nejdřív jsem si myslela, že je to nějaká legrace, ale pak těsně přede mnou vystřelil do trávy. Poté kolem mě proběhl, nasedl do přistaveného auta, kde už byl připravený řidič a auto velmi rychle zmizelo,“ popsala Deníku průběh přepadení očitá svědkyně Zuzana Minstrová.

Pracovníci bezpečnostní agentury Fenix se k případu nechtěli vyjádřit.

Policisté včera na místě přepadení zajišťovali stopy a prováděli ohledání a dokumentaci místa činu.