26letý řidič ještě z pekařství vyběhl, aby zloději v krádeži zabránil. Když se ale k autu přiblížil, narazilo do něj bokem, muž upadl na silnici a auto odjelo. "Odcizený vůz byl ale vybaven GPS lokátorem. Díky tomu policisté zjistili, kde se pohybuje. Už od začátku bylo jasné, že ho odcizila posádka černého vozu s polskou poznávací značkou, která u pekařství zastavila," uvedla tisková mluvčí policie Ivana Baláková.

Policisté z obvodního oddělení v Novém Městě pod Smrkem se po přijetí oznámení krádeže ihned spojili s polskými policisty a požádali je o spolupráci při pátrání po vozidle. Díky jejich rychlé reakci se polským kolegům podařilo kradený vůz zajistit dvě hodiny po odcizení, to už bylo opatřeno polskou registrační značkou.

"Původní značku policisté zajistili v kufru odcizeného auta. Pachatel, který s autem ujel do Polska, před svým zadržením v Zawidově naboural jiné vozidlo při honičce s polskými policisty, když se jim snažil ujet," dodala Baláková. Zloděj byl 43 Polák s bohatou trestní minulostí. Před soudem stál už sedmkrát.