"Liberečan bezplatně tankoval například na Benzině v Mladé Boleslavi, na Mollu v Londýnské ulici v Liberci, na benzince Kontakt v Turnově a na Shellu v Příšovicích dokonce čtyřikrát. Všude ho zaznamenaly bezpečnostní kamery," uvedla tisková mluvčí policie Ivana Baláková.

Ke krádežím muž používal různá auta, která si půjčoval od kamarádů. Policisté zjistili, že registrační značky, které na autech byly, nepatřily na žádné z nich. Všechny byly kradené a patřily na jiná auta. Kriminalisté postupně shromažďovali informace, které je nakonec dovedly k muži z kamerových záběrů. O dopadení se postarali kriminalisté ze Semilska.

"Ukázalo se, že se jedná o člověka, kterému už tři soudy zakázaly řízení motorových vozidel. Konkrétně v Praze, Kutné Hoře a Kolíně. Soud v Kolíně ho letos potrestal odnětím svobody na jeden rok podmíněně. Tento trest dostal za maření výkonu," vysvětlila Baláková. Muž ale podmínku porušil a skončil ve věznici.

K tomu přibylo další stíhání. Krádežemi registračních značek a pohonných hmot se dopustil škody, jejíž výše vystoupala na 14 590 korun. Jeho pobyt za mřížemi, kde už si muž odpykává předchozí trest, se tak může prodloužit o další tři roky.