Výtečník, který bloumal mezi regály s alkoholem, zahlédl v jednom z nich mok, bez něhož odmítal opustit prostory obchodu. Věděl, že poměrně objemnou lahev musí „propašovat“ bez povšimnutí přes pokladny. "Jakmile se byl jist, že se v jeho blízkosti nenachází nikdo, kdo by jej z protiprávního jednání mohl usvědčit, lahev jednou rukou uchopil a v mžiku ji zasunul do nohavice montérek, kde držel ji přes kapsu. Nebylo nač čekat a pachatel se vydal vstříc konfrontaci s bezobslužnou pokladnou," řekla tisková mluvčí policie Adéla Fialová.

Aby působil nenápadně, rozhodl se muž přes pokladnu projít s drobným zbožím, které chtěl zaplatit. Ve chvíli, kdy však stál u pokladny, lahev mu vyklouzla a sesunula se až na samý konec nohavice, kde se zachytila o lem. "Pachatel věděl, že je zle a ačkoliv již za drobné zboží zaplatil, zůstal stát na místě, jako solný sloup. Jediný krok jej totiž dělil od prozrazení. Uvědomil si ale, že v oné pozici nemůže setrvat navždy, a tak se rozhodl rázně vykročit. V tu chvíli však lahev nadobro opustila jeho nohavici a odporoučela se na zem," dodala Fialová. Situace si samozřejmě všiml pracovník bezpečnostní služby, který pachatele střežil až do příjezdu přivolané policejní hlídky.

Liberečtí policisté okamžitě věděli, že mají co dočinění se známým recidivistou, kterému zanedlouho poté ve zkráceném přípravném řízení sdělili podezření ze spáchání přečinu krádeže. "Za uvedené jednání mu v případě pravomocného odsouzení při horní hranici trestní sazby, hrozí trest odnětí svobody v trvání až na tři léta," uzavřela Fialová.