Po sérii vloupání do aut v Liberci začal muž úřadovat i v Jablonci nad Nisou. "Nenechavec se již v první polovině května stejným způsobem, jako v předchozích případech, vloupal do odstaveného osobního automobilu. Opět si z interiéru vozu přivlastnil vše, co mělo nějakou hodnotu a co mohl případně snadno zpeněžit," řekl tiskový mluvčí Vojtěch Robovský.

Ve svém počínání muž pokračoval do konce května. Během této doby se vloupal do dalších osmi zaparkovaných osobních aut a dodávek. Způsobil tak škody za téměř šedesát tisíc korun. Recidivista se vrátil i do Liberce, dokonce osmkrát. Tolik případů vloupání do restaurací, kanceláří, barů či stánků totiž liberečtí kriminalisté připsali 32letému muži na vrub jen o několik dní později.

"Policisté zmapovali veškerou jeho činnost, zejména vyhodnocením množství shodných stop na místech činů. Svou roli však sehrála také praxe mužů zákona. S obdobnými skutky se totiž již před třemi lety v Liberci setkali. I za tehdejší majetkovou trestnou činností stál dnes již 32 letý nenechavec. Škoda, kterou si majitelé a provozovatelé vyčíslili, dosáhla téměř ke čtvrt milionu korun," dodal Robovský.

Výtečník putoval do vazební věznice, kde setrvá do rozhodnutí soudu. V případě odsouzení může 32letý muž strávit ve vězení dobu od pěti do deseti let.