Na linku 112 muž zavolal loni 20. prosince krátce před polednem. „Dobrý den, chtěl bych nahlásit výbušninu na Tyršově, Frýdlant, Beseda,“ řekl muž do telefonu a hovor ukončil. Na uvedenou adresu neprodleně vyjely pojicejní hlídky z Pohotovostního a eskortního družstva, obvodního oddělení Frýdlant, služební kynologie, hipologie, městští policisté z Frýdlantu a složky Hasičského záchranného sboru Raspenava a Frýdlant. 

„Na místě policisté evakuovali osoby, zabezpečili místo události a pátrali po osobě, která mohla volat na linku 112 a šířit tak potencionálně poplašnou zprávu. Zajištěním a prohledáním místa a blízkého okolí žádná výbušnina nalezena nebyla,“ uvedla policejní mluvčí Klára Jeníčková.

Vyšetřování odhalilo, že volající se v době příjezdu policistů nacházel na místě. Samotný telefonát uskutečnil v pokoji, který si pronajal v ubytovacím prostoru restaurace. „Nešťastné myšlenky 36letého muže přerušil hlas z vedlejšího pokoje, který mu připomínal hlas bývalé přítelkyně. Jelikož na ťukání na vedlejší dveře pokoje nikdo nereagoval, rozhodl se, že se přesvědčí jinak,“ dodala Jeníčková.

Vůbec největší investiční akcí Frýdlantu pro rok 2024 je demolice kabinového bloku u zimního stadionu a výstavba nového, včetně přeložek inženýrských sítí a vybudování zpevněných ploch.
Frýdlant postaví nové šatny u zimáku a opraví část speciální školy ze svého

Volající správně předpokládal, že po ohlášení výbušniny budou muset všechny osoby opustit své pokoje. V tu chvíli si ale zřejmě neuvědomil vážnost celé situace a možné následky. „V celém tom zmatku a zvuku přibližujících se policejních majáků znervózněl a schoval telefon, z něhož volal, pod stolek na chodbě ubytovacího zařízení. Policisté v průběhu šetření celé události našli nejen mobilní telefon, ale i muže, který tento rozruch způsobil,“ popsala policejní mluvčí.

Vzhledem k evakuaci osob ze stravovacího a ubytovacího zařízení nebylo možné tyto služby poskytovat a tím tak vznikla i škoda jeho majiteli ve výši 21 800 korun.

Muž se nyní zodpovídá z přečinu šíření poplašné zprávy, za který mu hrozí trest odnětí svobody na šest měsíců až tři léta.

Mohlo by vás zajímat: Celníci na Liberecku zadrželi 350 kartonů cigaret a 5 kilogramů tabáku

Zdroj: Celní úřad pro Liberecký kraj