O úmyslu jeho činu dle znaleckého posudku není pochyb. „Muž ženu velmi intenzivně a dlouze rdousil, až ztratila vědomí“ přiblížila Eva Drahotová.

Obžalovaný Miloš Zaťko, který žije a pracuje v Liberci, 25. března letošního roku podle obžaloby neunesl rozchod se svou přítelkyní, se kterou žil necelého čtvrt roku na libereckém sídlišti v Rochlici.

Konflikt vyvrcholil ve chvíli, kdy mu zabalila jeho věci a požádala jej, aby se odstěhoval z jejího bytu. Důvodem byla Zaťkova chorobná žárlivost a podezřívavost.

„Když jsem obžalovanému řekla, že z důvodu jeho žárlivosti již nechci ve vztahu pokračovat, tak prohlásil, že když s ním nechci být, že nebudu ani já,“ uvedla již dříve poškozená, která se podle svých slov z jednání Miloše Zaťka do dnešního dne psychicky vzpamatovává. Dokonce dochází na terapii k psychologovi, bojí se i sama chodit po ulici.

Miloš Zaťka po svých údajných slovech povalil podle obžaloby čtyřiatřicetiletou ženu na zem a šňůrkou, která mu sloužila jako klíčenka, ji začal škrtit. Intenzitu útoku pak potvrzují záznamy o masivním krvácení pod očními spojivkami, které dokazují výrazné dušení oběti. „Opravdu jsem se bála, že mě chce zabít. Už jsem se smířila s tím, že umřu,“ popisovala u soudu hrůzný zážitek mladá žena.

Z pokusu o záchranu svého života pak svému druhovi zalhala, že jej stále miluje a že si o vztahu ještě promluví. Na to však podle jejích slov Zaťko reagoval slovy, že by druhý den šla podat trestní oznámení a že co začal, tak to také dodělá. Mladé ženě se však nakonec podařilo z jeho sevření vymanit a utéct z bytu, navíc údajného násilníka v bytě zamkla. Vysvobodili jej až policisté, které přivolal na žádost oběti soused v paneláku.

„Já jsem své přítelkyni v žádném případě nechtěl ublížit, nebyl v tom úmysl. Šňůrkou kolem krku jsem ji chtěl jen donutit, aby přestala křičet, sedla si ke mně a promluvila si se mnou,“ hájil se před soudem Miloš Zaťko. (ppt, pr)