S krádežemi muž začal na sklonku loňského roku a zaměřoval se především na prodejny s elektronikou. Tam využíval nepozornosti personálu a v nestřežených okamžicích bral předem vybrané zboží. „Oblíbil si nejen mobilní telefony, herní konzole, sluchátka, chytré hodinky a tablety, nepohrdl ani herními ovladači nebo MacBooky. V podstatě se vždy jednalo o věci, které mohl vcelku snadno následně zpeněžit,“ uvedl policejní mluvčí Vojtěch Robovský.

Do poloviny dubna si recidivista stačil přivlastnit zboží za bezmála 160 tisíc korun. Klíčové k jeho dopadení byly také kamerové záznamy z prodejen, které mladý nenechavec navštívil. Na základě popisu podezřelého muže vydalo státní zastupitelství souhlas s jeho zadržením.

O týden později skončil nepolepšitelný lapka na policejní služebně, odkud si jej okamžitě vyzvedli liberečtí kriminalisté. Ti na konci minulého týdne zahájili trestní stíhání obviněného. „V případě odsouzení se do vězeňské cely může vrátit na dobu jednoho roku až pěti let,“ doplnil Robovský.