V Londýnské ulici si totiž policisté všimli, že mladík jede 
v nesprávném jízdním pruhu, přesněji v pruhu vyhrazeném pro autobusy a navíc má špatně umístěnou registrační značku. Z uvedených důvodů ho chtěli zastavit.

„Řidič ale zajel na čerpací stanici. Když ale zjistil, že mu jsou policisté v patách, začal ujíždět," uvedla mluvčí liberecké policie Vladimíra Šrýtrová. Dopravní policisté motoristu pronásledovali ulicí Letná, kde prchající motorkář odbočil do ulice Generála Svobody. Hlídka se mladíka snažila zastavit, ten ale na jejich výzvy a zvuková a světelná výstražná znamení nereagoval a zběsile nadále ujížděl. Jeho jízda ale skončila záhy. Policisté ho ve Zhořelecké ulici v blízkosti dopravního hřiště předjeli a zastavili Passat kolmo před jeho motorkou.

„Řidič proto zastavil. Následně se ale chtěl znovu rozjet a hlídku objet. To se mu ale nepovedlo a s motorkou narazil do zadní části policejního Passatu," dodala mluvčí. Mladík náraz neustál a se strojem spadl na zem. Jak policisté následně zjistili, opilý, zfetovaný ani zraněný nebyl. Prohlídkou ale u něj objevili zbytkové množství psychotropních látek, které zajistili k dalšímu šetření.⋌