„Dopustil se trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. Při dechové zkoušce mu hlídka naměřila 3,69 promile alkoholu," informovala o opilém řidiči mluvčí jablonecké policie Dagmar Sochorová.

Muž sedící za volantem osobního automobilu Renault Megane Scenic nezapíral a s naměřenou hodnotou souhlasil. Zřejmě si před jízdou neuvědomil, že riskuje nejen zdraví své, ale hlavně ostatních účastníků silničního provozu. Kdo ví, jak by jeho jízda skončila, kdyby ho policisté v rámci dopravní kontroly, nezastavili.

Opilec za volantem narazil do stromu

Že alkohol za volant nepatří zjistil v sobotu v půl třetí ráno čtyřiatřicetiletý řidič automobilu Škoda Felicia. Ten s ním havaroval nedaleko obce Veselá na Semilsku. Jeho řízení pod vlivem alkoholu skončilo předčasně nárazem do stromu. „Řidič jel se spolujezdcem ve směru od obce Holenice k obci Veselá, když při průjezdu ostré pravotočivé zatáčky ztratil nad autem kontrolu, přejel do protisměru, kde mimo silnici narazil do stromu," popsal mluvčí semilské policie Petr Kmínek s tím, že jak řidič, tak jeho spolujezdec utrpěli při havárii zranění.

Policisté, kteří na míst události záhy dorazili, dali muži za volantem dýchnout. Výsledek dechových zkoušek byl v jeho neprospěch. Při obou měřeních totiž nadýchal přes 1,5 promile. „Řidiči hrozí za trestný čin ohrožení pod vlivem návykové látky až tříleté vězení," dodal. Policisté navíc zjistili, že ani jeden z mužů nebyl při jízdě navíc připoután bezpečnostním pásem.

Čtyři pivka na posilnění

S opilcem měli co dočinění i policisté v Liberci. V sobotu dopoledne se na Poštovním náměstí srazilo auto s motorkou. Řidič Škody Felicia záhy nadýchal kolem jeden a půl promile alkoholu. „Řidič jel ve směru od Doubí. V místech pod přemostěním silnice odbočoval vlevo na parkovací plochu, přičemž přehlédl protijedoucí motorku Honda, která jela ve směru od centra na Doubí a pravou přední částí auta do ní narazil," sdělila mluvčí policie Vladimíra Šrýtrová. Dvaatřicetiletý motorkáž upadl na silnici a lehce se zranil. Sanitka ho převezla do nemocnice. Řidič auto uzamkl a zdrhnul. Daleko se nedostal, policejní psovod ho se psem vypátral. Hlídka ho následně převezla na místo havárie, kde mu dala dýchnout. Při opakovaných zkouškách byla naměřená hodnota kolem 1,5 promile. Muž nezapíral, policistém se naopak přiznal, že před jízdou požil čtyři piva. Řidičák mu ale sebrat nemohli, jelikož ho opilec u sebe neměl. Nyní mu hrozí vězení od šesti měsíců do tří let.