Mladý muž, jehož velkou vášní bylo sázení, podváděl. V polovině letošního září totiž podle policie sebral pracovníkovi jedné českodubské firmy z batohu v nestřežené chvíli platební kartu.

„Podvodník si z ní opsal údaje a vrátil ji zpátky. Ještě ten samý den se v kanceláři skladu přihlásil na počítači na svůj uživatelský účet u sázkového portálu a prostřednictvím internetového bankovnictví a údajů z platební karty se na něj pokusil převést padesát tisíc korun," popsala nekalé jednání mluvčí policie Vladimíra Šrýtrová.

Úspěšný ale nebyl, převod peněz se mu totiž nepovedl. A to i přesto, že se o něj pokoušel několikrát. Neuspěl ani poté, co se pokusil z cizího bankovního účtu na ten svůj sázkařský převést dvakrát patnáct tisíc.

Co ukradl, prohrál

Neúspěchy se ale nenechal odradit a nakonec se na něj usmálo „štěstí". Podařilo se mu převést „pouhých" deset tisíc korun. Jenže si jich dlouho neužil, vzápětí je totiž vsadil a prohrál.

Pak následovaly další bankovní transakce, kdy ovšem nepochodil. „Až druhý den uspěl u jednoho ze tří pokusů," doplnila Šrýtrová.

Zkoušel to i následující den, kdy se mu opět podařilo nelegálně získat dalších deset tisíc. Tentokrát ale převody financí provedl ze svého počítače v místě bydliště.

„Celkově se neúspěšně pokusil z účtu poškozeného převést sto sedmdesát tisíc korun, u dalších třiceti tisíc korun s jejich převodem ale uspěl," upřesnila policejní mluvčí. Získané peníze mu však nezůstaly, jak totiž policisté zjistili, vše nakonec do koruny prohrál.