Opilecké nápady mívají do těch dobrých daleko. To potvrdili i dva kamarádi ve věku 19 a 24 let, kteří se jedné lednové noci vraceli opilí domů z restaurace ve Stráži pod Ralskem. Protože sháněli peníze, ke kterým by přišlo rychle a hlavně bez práce, rozhodli se vloupat do jednoho z autobusů na tamním nádraží.  

Uvnitř našli malou hotovost v drobných mincích, za kterou si byli sotva schopni zaplatit jednu krabičku cigaret. Zato se jim na místě činu velmi zalíbilo. Pustili si tu rádio a poslouchali v klidu písničky. Vypitý alkohol je uvolnil dokonce natolik, že se rozhodli s autobusem projet.

„Tento nápad zrealizovali i díky tomu, že tu našli klíčky  od zapalování. Jelikož tento hromadný dopravní prostředek neuměli zcela ovládat, nepodařilo se jim například rozsvítit žádná světla,“ uvedla mluvčí českolipské policie Ivana Baláková.

Kolem půlnoci tak projel zcela neosvícený autobus centrem města a potom zamířil do Hamru na Jezeře. Tam už ale mladí muži nedojeli, protože poblíž Děvínského rybníka vyjeli ze silnice a narazili do stromu. Škodu na autobusu později  dopravce odhadl na jeden milion korun. Jim se naštěstí nic nestalo a z místa havárie utekli.

Po totožnosti mladíků potom několik týdnů pátrali kriminalisté a před pár dny spadla pověstná klec. Policisté je už obvinili z neopávněného užívání cizí věci a z krádeže peněz. „Uhradit milionovou škodu jim může nařídit soud v trestním řízení, a pokud to tento soud neudělá, bude se dopravce domáhat náhrady škody v občanském soudním řízení,“ dodala Baláková.