Že se zloděj nezastaví před ničím, dokazuje případ rozkradené plechové stopy ve skokanském areálu v liberecké Masarykově ulici. Mladí skokani teď nemohou trénovat a někdo si přilepšil plechy, za které ve sběrně dostane pár korun. Klubu Slavia Liberec přitom způsobil škodu za 80 tisíc korun. „Možná to chtěl na králíkárnu,“ říká s ironií v hlase dlouholetý správce areálu Miroslav Kumpošt. Před čtyřiceti lety s kolegy areál vlastníma rukama budoval a za celou dobu se nic neztratilo. Zato letos tu zloději byli již pětkrát.

„Je to k vzteku, mám tady k tomu vztah a dějí se tu takové věci,“ pokračuje. Zloděj si na můstky přišel celkem třikrát. „Vždycky vzal jen, co pobral a zmizel,“ popisuje Kumpošt. Přitom zloděj musel plechy odšroubovat. Dal si práci. „Nevytrhal je, ty latě, ke kterým byla stopa přidělaná, nejsou poškozeny,“ ukazuje správce. Klub přitom stopu na můstek dal nedávno. Teď mu polovina zmizela a druhou raději sami sundali. „Nechtěli jsme čekat, až si přijde pro zbytek,“ říká Kumpošt.

Podle něj dokonce jednou soused zloděje zahlédl. „Viděl ho, jak plechy odnáší, tak se za ním vydal, ale viděl jen, jak plechy dává do auta a mizí. Mělo tyrkysovou barvu, ale soused bohužel viděl jen část značky,“ pokračuje. Se sousedy prý mají skokané dobré vztahy. „Pomáhají nám, dívají se, jestli v areálu není někdo podezřelý,“ je Kumpošt rád.

Zloději areál vykradli během roku ještě dvakrát. V létě vnikli do objektu, ve kterém je uskladněna technika a ukradli ozvučení areálu. O pár týdnů později z druhého objektu zmizely tři páry závodních lyží, hůlek, běžeckých bot a také tři krabice vosků. „Museli jít na jisto, věděli, co kde je a jak se sem dostat,“ říká Kumpošt. Starosti mají i s vandaly.

Tohle už je jednou zaskleno, prostě hodí kámen a utečou,“ ukazuje správce na rozbité okno. Přes oplocený areál si zkracují cestu i rozjaření návštěvníci diskotéky Ďábelská huť, která je v sousedství. „Udělají díru do plotu a projdou. Mazal jsem to kolomazí, ale ani to nepomůže,“ uzavírá správce. Více jej ale trápí zloděj. Kdy se bude znovu skákat, to neví.