„Neevidujeme nárůst trestných činů ani dopravních nehod. Během středy jsme v Liberci zaznamenali čtyři dopravní nehody a do čtvrtečního poledne další tři, což není nic neobvyklého,“ uvedla Jarmila Hrubešová s tím, že při haváriích nebyl nikdo zraněn.

Poměrný klid hlásí také liberecká nemocnice. „Na úrazové ambulanci ošetřili během středy čtyři pacienty - dva české, dva zahraniční. U všech se jednalo o drobné úrazy, nebyla tedy nutná hospitalizace ani v jednom případě,“ řekla Deníku tisková mluvčí krajské nemocnice Alexandra Kittnerová s tím, že se u jednoho ošetřeného jednalo o bolesti břicha a další z návštěvníků úrazové ambulance si způsobil na ubytovně tržnou ránu na hlavě.

Během včerejšího dne na interní ambulanci ošetřili jednoho českého člena realizačního týmu, který zkolaboval v důsledku stresu a únavy. „Na Detoxu, respektive na provizorní záchytce skončili ve středu tři muži - Češi,“ doplnila Alexandra Kittnerová.

Policisté dohlížející na provoz dopravy po dobu konání šampionátu upozorňují občany, že parkoviště přímo u arény jsou vyhrazena pouze pro vozidla speciálně označená pořadatelem šampionátu. Neoznačená vozidla nemají povolený vjezd.

„Apelujeme proto na návštěvníky kulturních a sportovních akcí v Tipsport Aréně, aby v době konání šampionátu parkovali na záchytném parkovišti P1 na komunikaci I/14 (nová čtyřproudá silnice k Jablonci nad Nisou). Přímo z parkoviště se do arény pohodlně dostanete kyvadlovou dopravou,“ doplnila Jarmila Hrubešová, vedoucí preventivně informačního oddělení Ústí nad Labem.

(pr)