Citlivou kauzu zneužívání nezletilého děvčete řeší liberecký krajský soud. Podle obžaloby se měl několikrát trestaný Antonín Pecka v roce 2006 dopouštět pohlavního zneužívání, znásilnění a opakovaného obtěžování své tehdy devítileté neteře.

Hrála si s dcerou obžalovaného

„Nechápu to, nic jsem neudělal. Nevím, proč se to najednou vytáhlo,“ bránil se třiačtyřicetiletý Pecka u soudu. Podle něj si k němu neteř jen chodila hrát s jeho dcerou.

„Žili jsme v jednom domě s jejími rodiči. Asi ze mě teď chtějí dostat peníze, protože bratr mi dluží za nájem,“ vysvětloval obžalovaný.
Ten už byl za svůj život sedmkrát trestán a jednou dokonce za znásilnění, což mu u soudu přitíží. „Byl jsem ožralej a svezl se v tom s komplicem,“ okomentoval Pecka čin, za který dostal tři roky nepodmíněně.

O zneužití dívky doma věděli

O zneužití dcery rodiče věděli, svěřila se své matce, která to posléze řešila i s manželem. Problém ale téměř neřešili a snažili se jej ututlat.
Děvče údajně o tom, co se stalo, napsalo dopis, který předalo matce. „Řekla mi, že jí Tonda ublížil,“ tvrdila matka dívky před soudem. Vlastní otec, bratr obžalovaného, děvčátku nevěřil. Dopis skončil v kamnech, aniž ho četl.

„Manžel o tom s Tondou mluvil v hospodě. Nakonec mi vyhrožovali, že jestli to někomu řeknu, dají mi přes hubu. Tak jsem to nechala být,“ dodala žena.

Nikdo se tak o zneužité děvče dále nestaral a celý případ se dostal k policii až o téměř tři roky později, v roce 2009. To bylo děvčeti 12 let.
Po celou dobu o tom, co prožila, s nikým nemluvila. Zmínila se až své sestře, u které bydlela. Kdo ale případ oznámil policii, se neví. „Řekli mi, že to byl anonym,“ řekla matka dívky.

Od rodičů brzy odešly pryč

Poměry v rodině byly zlé. U soudu vypovídaly i dvě starší sestry zneužívaného děvčete. Život na statku popisovaly neutěšeně, bez rodičovské lásky a s přemírou alkoholu či agresivitou ze strany dalšího strýce. Pecka se prý k nim vždy choval divně.

„Bylo to neustálé plácání přes zadek, sezení na klíně. Teď už mi to normální nepřijde, spíš úchylné. Ale u rodičů jsme žádné pohlazení neměly, takže jsme vlastně byly rády i za tohle,“ řekla jedna z dcer, která od rodiny odešla ještě před osmnáctými narozeninami.

Dnes již čtrnáctiletá dívka se se svým otcem stýkat odmítá, nyní bydlí u jedné ze svých sester, která si ji převzala do péče. Soud pokračuje i dnes, kdy zazní nahrávka výpovědi zneužitého děvčete.