Kriminalisté vyslýchali obyvatele domu, známé oběti a jejího manžela, který byl zadržen. "Mechanismus usmrcení a přesná příčina smrti mladé ženy bude známa až po nařízené soudní pitvě, která bude provedena v pondělí," doplnila Suchánková

Je to téměř na den měsíc, co její o dvaatřicet let starší manžel před televizními kamerami přemlouval svou pohřešovanou manželku k návratu domů, teď je obviněný z její smrti.

Do bytu, kde žena přebývala s ním a svými dětmi, byla policie v pátek zavolána samotnými sousedy. Po celém domě se totiž v posledních dnech podle nich šířil nesnesitelný zápach. „Na základě oznámení občanů vyjížděli policisté v pátek 17. února do ulice 28. října. V jednom z bytů bylo ve skrytém prostoru nalezeno tělo čtyřiadvacetileté mladé ženy bez známek života. Jednalo se o ženu, která byla od 23. ledna tohoto roku pohřešována. O jejím zmizení informovala policisty žena bydlící v domě,“ doplnila policejní mluvčí Vlasta Suchánková.

Manžel skončil v policejní cele. Co by mohlo člověka vést k tak odpornému činu, kterým je vražda manželky? To můžou naznačit slova jejího kamaráda, který si přál zůstat v anonymitě. „Manžel jí mlátil. Byl to taková tichá voda co toho minimum namluví. Měla z něho vždycky strach. Chvilku byl taxikář, pak začal převážet lidi. Dokonce za to i seděl. Teď byl bez práce,“ říká rodinný kamarád a pokračuje o náklonnosti Karolíny Svobodové k jiným mužům.

„Dlouho si psala s jedním kamarádem, který také seděl ve vězení. Jemu si i postěžovala, že jí manžel doma mlátí. K němu ovšem neutekla. V poslední době si našla i někoho jiného. Opět staršího přítele. Já jsem jí naposledy viděl před Vánoci. I přesto, že měla matku na ubytovně a před tím na psychiatrii, sama byla vždycky dobrou matkou.“

S využitím čtk