Jeden z řidičů dokonce havaroval, a požití drog doznal až na policejní služebně. „Jednalo se o nehodu z poloviny března, kdy havaroval řidič Fordu Mondeo ve Višňové na Liberecku,“ popsala preventistka liberecké policie Vladimíra Šrýtrová.

Po projetí levotočivé zatáčky na přímém úseku silnice řidič nezvládl řízení, najel na levou krajnici a strhl řízení. Vozidlo dostalo smyk a několikrát se převrátilo přes střechu.

Řidič se dopustil trestného činu

„Řidič byl převezen na ošetření do nemocnice Frýdlant, kdy doznal požití alkoholických nápojů a omamných látek před usednutím za volant,“ uvedla Vladimíra Šrýtrová s tím, že se muž podrobil lékařskému vyšetření spojeným s odběrem krve a moči. „Toxikologickým rozborem krve a moči byla zjištěna hladina 1,69 promile alkoholu v krvi a pozitivní hodnota na návykovou látku,“ dodala policejní preventistka.

Policisté mají v plánu se na řidiče pod vlivem návykových látek zaměřovat i nadále. „Policejních akcí zaměřených konkrétně na alkohol a jiné návykové látky bude na Liberecku ještě do konce roku několik. Testy na návykové látky se zpravidla provádějí v rámci kontrol na alkohol,“ popsala preventistka liberecké policie.

Případy, kdy řidič usedne za volant pod vlivem alkoholu, řeší liberečtí policisté téměř denně. „Policisté provádějí dechové zkoušky na alkohol denně v rámci běžných silničních kontrol, a dále pravidelně realizujeme dopravně bezpečnostní akce zaměřené konkrétně na alkohol a jiné návykové látky,“ dodala liberecká preventistka Vladimíra Šrýtrová.

Jen za první pololetí letošního roku policisté odhalili více než sedm desítek podnapilých řidičů. Například před měsícem odhalili cizinečtí policisté v Heřmanicích řidiče, který nadýchal více než tři promile alkoholu.