Podle státního zástupce okradli bývalý náměstek primátora Krenk a tajemník Sportovního areálu Ještěd (SAJ) Zeronik město o 13 milionů korun. Za zneužití pravomoci veřejného činitele oběma hrozí až dvanáct let vězení.

„Vrchní soud poukázal, jaké znaky má zneužití pravomoce veřejného činitele a jakými skutečnostmi by se soud měl zabývat," vysvětlil státní zástupce Miloš Klátik.
Dnešní soud byl odročen, protože státní zástupce si vyžádal opět výpověď znalce a svědků.

Jedním z nich by měl být i Jiří Kittner, který byl obžalovaný společně s Krenkem a Zeronikem, žaloba na něj však byla stažena. Proti odročení líčení na leden příštího roku se ohradil jak obhájce, tak i samotný Krenk, podle něhož je kauza zpolitizovaná. „Mám dojem, že pan státní zástupce nezastupuje stát, ale pana Korytáře," vyjádřil se po skončení líčení.

Případ má kořeny v letech 2003–2006, kdy mělo dojít k machinacím s pozemky a objekty na Ještědu a ve Vesci. Škoda měla vzniknout tak, že město převedlo pozemky na SAJ a ten je poté měl prodat pro majitele nevýhodně.

Problematická byla například směna restaurace Berlín za zrekonstruovaný dům o hodnotě více než pět milionů korun v centru Liberce. Jiří Zeronik s Pavlem Krenkem se hájí tím, že obžaloba operuje se skutečnostmi vztahujícími se k pořádání mistrovství světa v lyžování 2009, o kterých v té době nemohli vědět, jak dopadnou.

Kauza je komplikovaná nejen vzhledem k počtu svědků, ale také k samotnému počtu případů. Dohromady musel soud řešit pět obchodů, jež měly podle obžaloby vést k obohacení příbuzných, známých nebo obchodních partnerů obviněných.

Jiří Zeronik není u libereckého soudu nováčkem. Jeho jméno figuruje v několika nechvalně proslulých kauzách. Stál za kontroverzním projektem, kdy měl být soukromou společností Iberus vybudován park na libereckém Perštýně.

V roce 2012 se podle státní zástupkyně pokusil spolu s Josefem Šlechtou, který pro změnu figuroval v kauze vratislavické velkopěstírny marihuany, podplatit 15 miliony asistenta poslance Věcí veřejných Michala Babáka. Byl také ve vazbě kvůli podvodům s evropskými dotacemi. S kauzou rekonstrukce kostela sv. Maří Magdalény souvisí i úplatkářská aféra hejtmana Martina Půty.