Do Liberce přijel policejní šéf thajské provincie Petaja Jetnajorn Nabhitabhatem spolu se šéfem ochranky thajského krále Prakanem Sangsongfahem. Delegaci z daleké exotiky provedl policejní ředitel po Liberci. Policisté si tak prohlédli sportovní areál Ještěd, kde se konal Světový pohár ve skocích na lyžích.

„Ředitel jim poskytl i informace, jakým způsobem se policie podílela na zajištění této mezinárodní sportovní akce a jaká opatření bylo nutné s ohledem na bezpečnost návštěvníků, ale i například v oblasti bezpečnosti silničního provozu provést, aby nedošlo ke kolizním situacím,“ vysvětlila tisková mluvčí liberecké policie Vlasta Suchánková.

Podobného výkladu se thajské delegaci dostalo i v Tipsport areně v Liberci, kterou si měli také možnost prohlédnout. Miroslav Dvořák osvětlil i v tomto případě, jak policie postupuje při zajišťování hokejových turnajů a turnajů v basketbale, které se zde pořádají a mají velmi vysokou návštěvnost.

„Vzhledem k tomu, že celá thajská delegace je sportovně založena a téměř všichni její účastníci hrají golf, prohlédli si i „pažit“ golfového hřiště Ypsilon, které bylo v republice vyhlášeno jako nejlepší,“ uvedla Vlasta Suchánková.

Jak dále Vlasta Suchánková uvedla, thajskou delegaci nehostil policejní ředitel v Liberci poprvé. „Byla to již čtvrtá návštěva, při níž se členové delegace dozvědí vždy něco nového o naší zemi, lidech, ale především o policejní práci, která je snad všude na světě stejná a plní stejné úkoly - chrání majetek, život a zdraví občanů,“ vysvětlila policejní mluvčí Vlasta Suchánková.