Proti manželské dvojici vedou liberečtí kriminalisté vyšetřování pro trestný čin zpronevěra. Okresní soud v Liberci vydal v průběhu roku 2022 na manžele nejdříve Evropský zatýkací rozkaz a pak také ten mezinárodní.

„Pro policisty z Ředitelství pro mezinárodní policejní spolupráci nebylo těžké určit přesnou polohu páru a pak jen s kolegy z Interpolu Jakarta zvolit nejvhodnější termín pro jejich zadržení. K tomu došlo na Bali 22. září a po dvou týdnech už byla dvojice zpět v Česku a po rozhodnutí soudu putovala do vazby,“ informoval policejní mluvčí David Schön.

Liberečtí policisté si dvojici převzali přímo na ruzyňském letišti od kolegů z indonéského Interpolu. „Velmi dobrá spolupráce s kolegy z Interpolu Jakarta usnadňuje zadržení a návrat Čechů, kteří se v Indonésii snaží ukrýt před trestním řízením nebo nástupem do vězení,“ doplnil policejní mluvčí.

Hasiče zaměstnaly víkendové nehody.
Sloup elektrického vedení či jezevec. V kraji řidiči o víkendu bourali

V rámci navázaní policejní spolupráce v různých zemích světa se tak stále více „vyhlášených“ míst pro skrývání stává pro české uprchlíky spíše místy s jistotou brzkého zaklepání na dveře a cesty do exotického vězení, a to za vydatného přispění Interpolu.

V nedávné minulosti se policistům podařilo úspěšně dokončit několik velmi komplikovaných případů uprchlíků z této části světa a předat je v Česku do rukou justice.