V noci z 29. na 30. září se zloděj vloupal do dvou osobních vozů zaparkovaných před základní školou v ulici U Školy. Jak u Mazdy 323, tak u Opla Combo rozbil okénko a prohledal přední část vozů, kdy věci vyházel na sedačky.

Ani jeden z majitelů vozů však nezjistil, že by zloděj cokoliv ukradl. I tak jim ale způsobil škodu, majiteli Mazdy za 2 500 korun, druhému pak za šest tisíc korun. Případy se v těchto dnech zabývají policisté z Vápenky.

Dalším z posledních případů je také vloupání do osobního vozu, ke kterému došlo nad ránem 30. září v Zeyerově ulici. Zloděj se vloupal do červeného Fiatu Marea. Z jeho interiéru odcizil autorádio a navigaci v hodnotě devíti tisíc korun. „Celková škoda, která vznikla poškozením vozu a odcizením věcí, byla majitelkou vozu odhadnuta na šestnáct tisíc korun,“ uvedla k případu mluvčí policie Vlasta Suchánková.

Krádeže věcí z vozidel je trestná činnost, kterou mají v převážné většině na svědomí lidé závislí na omamných a psychotropních látkách nebo i hracích automatech. Předmětem zájmu těchto osob jsou zejména autorádia a předměty či doklady, které se ve voze nacházejí.

„Z hlediska prevence by měli lidé myslet na to, že určitě není rozumné nechávat ve voze drahé věci, tašky, prostě cokoliv, co přitáhne pozornost zloděje. Daleko vhodnější je uschovat věci v zavazadlovém prostoru a věci jako mobil, peníze, doklady, apod. nosit raději u sebe,“ přiblížila preventivní opatření Vlasta Suchánková z liberecké policie. (pr)