Muž, se kterým si chtějí promluvit policisté.Muž, se kterým si chtějí promluvit policisté.Zdroj: Policie ČR"Zatím neznámý pachatel dne 27. srpna krátce po šesté hodině večerní v Anglické ulici v Hrádku nad Nisou nejprve slovně a následně fyzicky napadl 63letého muže, kterému svým jednáním způsobil těžká zranění," řekla tisková mluvčí policie Adéla Fialová, která dodala, že se tehdy ve městě konala Bartolomějská pouť.

Kriminalisté se případem začali zabývat a v rámci jeho objasňování získali mimo jiné fotografie z kamerového záznamu, na kterých je zachycen muž, který by svým svědectvím mohl vnést do prověřovaného případu důležité informace, jež by mohly výrazným způsobem dopomoci k jeho objasnění.

Policie. Ilustrační foto
Policie pátrala po zloději, který v jídelně v libereckém Globusu ukradl kabelku

"Z fotografií je zřejmé, že se jedná o muže bílé pleti, střední sportovní postavy s výraznými kouty na temeni hlavy. Na očích má tento muž sluneční brýle a je oblečen do světle modrého trika s krátkým rukávem a nápisem v oblasti zad VFC 1903, sportovních šortek tmavé barvy s bílými pruhy na bocích vnější strany stehen a bílé sportovní obuvi. Muž je zachycen na horském kole," dodala Fialová.

Policie žádá o spolupráci všechny občany, kteří jsou schopni muže na fotografiích identifikovat, aby se neprodleně přihlásili na nejbližší obvodní oddělení Policie České republiky nebo své poznatky předali prostřednictvím bezplatné telefonní linky 158.