Podle policejní mluví Vlasty Suchánkové vyšlo najevo, že v bytě zavražděného muže chybí televize s LCD obrazovkou s úhlopříčkou 82 cm, a dále notebook značky Asus s červeným vrchním krytem. V této souvislosti se také kriminalisté obracejí se žádostí o pomoc na veřejnost. Hledají všechny osoby, které dne 12. května 2015 kolem 20,00 hodin nastupovaly do tramvaje č. 11 na tramvajové zastávce „Ústav sociální péče" a pokračovaly směrem do centra Liberce. „Kriminalisté již nyní s jistotou vědí, že tramvají cestovala i osoba, která nesla volně v ruce televizor s LCD obrazovkou," popsala policejní mluvčí Vlasta Suchánková. Policii zajímá především informace k muži s televizí – tedy jeho popis a pohyb, a to i po vystoupení z tramvaje.

„Vyšetřovatele také zajímá, zda nebyl někdo osloven v souvislosti s prodejem televize nebo notebooku, a to například v restauracích, hernách nebo zastavárnách," doplňuje mluvčí. Zda šlo o loupežný motiv je podle ní v tuto chvíli předčasná úvaha. „Mohlo jít o osobní spor a až po vraždě dojít ke krádeži nebo náhodné setkání, motivů je zatím mnoho," dodává.


Veškeré informace volejte na číslo: 725 903 504 nebo na bezplatnou tísňovou linku 158.

V letošním roce jde o první případ vraždy na Liberecku, který kriminalisté vyšetřují jako zvlášť závažný. Podle pitevního protokolu zemřel 60letý muž pravděpodobně v době mezi 12. a 13. květnem 2015. Nalezen byl 13. května 2015 poté, co se na něho nemohl dovolat ani dozvonit jeho známý, se kterým se měl sejít. Ten se z obavy o jeho život, protože muž se léčil s vysokým krevním tlakem, obrátil na tísňovou linku.

Přečtěte si, co se stalo.