Mladého muže překvapili v pondělí 19. října krátce před jednou hodinou v noci. Na jeho zadržení se kromě libereckých kriminalistů a policistů podílela i zásahová jednotka, neboť měli policisté podezření, že je mladý pěstitel ozbrojený.

„Pistole se také následně v bytě našla, sice plynová, jejíž pořízení nepodléhá registraci, ale díky rychlému a profesionálnímu zásahu ji zadržený muž nestihl ani použít,“ přiblížila mluvčí libereckého ředitelství Policie ČR Vlasta Suchánková.

U pěstitele doma zajistili kriminalisté 45 rostlin konopí, 110 gramů již usušené marihuany a dva gramy pervitinu. Rostliny muž pěstoval ve speciálně upravených skříních bytu, následně je sušil a pak zpracovával k aplikaci kouřením. Sám byl rovněž uživatelem marihuany.

Po zadržení byl mladík umístěn do policejní cely a po provedeném výslechu ho policejní komisař obvinil z trestného činu nedovolené výroby a držení omamných látek. Vyšetřován je na svobodě. „S touto trestnou činností měl obviněný muž zkušenosti již v minulosti a byl za ní i odsouzen k podmíněnému trestu. Nyní mu hrozí další trest, a to až pětiletý,“ doplnila Vlasta Suchánková.

Od začátku tohoto roku liberečtí kriminalisté obvinili už 34 osob z nedovolené výroby a držení omamných a psychotropních látek, z toho šest z nich je stíháno vazebně. Současně policisté zajistili devět amatérsky sestavených chemických laboratoří, ve kterých obvinění vyráběli zakázané látky.