Policii k domu mladého muže přivolali sousedé. Poté, co novoměstští policisté přijeli na místo, uviděli auto plné dýmu. Uvnitř ležel muž, který nejevil známky života. Policisté proto rozbili okénko a vypnuli motor. Jeden z policistů se k muži naklonil a zatlačil mu na hrudník, muž se probral a začal komunikovat.

„Muž policistům řekl, že se v domě nachází ještě jeho pětiletý syn. V tuto chvíli policisté nevěděli, zda se i syn nenachází v ohrožení života. Umožnili muži, aby je doprovodil do domu. Uvnitř zjistili, že syn je v pořádku a spí. Vzhledem k tomu, že měl mladý muž dosti nekoordinovaný pohyb, policista ho doprovázel dále do obývacího pokoje, kde chtěl muže usadit na sedačku, aby se jeho stav nezhoršoval a neupadl na zem. Muž se však zastavil před konferenčním stolkem a tak, aby to policista nemohl vidět, popadl malý kuchyňský nůž, který ležel na konferenčním stolku a způsobil si jím bodné poranění břicha," popsala zásah mluvčí liberecké policie Vladimíra Šrýtrová. Ani druhý pokus se muži nezdařil a pod dohledem policistů, kteří kontrolovali jeho stav, vyčkali na příjezd záchranné služby a hasičů z Raspenavy, kteří přijeli z dýchacím přístrojem.

Muž skončil v péči lékařů a syna předali policisté do péče jeho babičky. „Důvodem, proč chtěl mladý muž skoncovat se životem, byl rozchod s manželkou. Novoměstští policisté zde odvedli velice dobrou a profesionální práci a díky všímavosti lidí, kterým osud druhých není lhostejný, nevyhasl zbytečně jeden mladý lidský život," uvedla Šrýtrová.

Dým v bytu v Ruprechticích způsobilo jídlo na vařiči

Liberec Dým valící se z oken jednoho z bytů spatřil obyvatel liberecké čtvrti Ruprechtice, který včera odpoledne zavolal na tísňovou linku 112. Odtud se informace dostala k libereckým policistům, kteří do Ruprechtic okamžitě vyjeli.

„V 15:32 jsme dostali zprávu o dýmu v oknech bytu výškové budovy v Ruprechticích, na místě zasahovaly dvě jednotky hasičů," uvedla mluvčí jabloneckých policistů Dagmar Sochorová.

Do ulice Borový vrch vyjeli také záchranáři. Protože nikdo nebyl doma, museli hasiči dveře vyrazit. Dým v oknech bytu vznikl z jídla, které majitel zapomněl na vařiči. „V bytě v tu chvíli nikdo nebyl, proto nedošlo k žádnému zranění," informoval Richard Michna ze Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje.