Pes vběhl pod auto, škoda 30 tisíc

Raspenava - Přes třicet tisíc škoda a zřejmě zraněný pes je výsledek nehody, k níž došlo včera ráno v Raspenavě. „Řidič vozidla Škody Superb jel obcí ve směru od Frýdlantu, kdy mu při projíždění rovným úsekem náhle z pravého příkopu vběhl do jízdní dráhy pes," popsala tisková mluvčí liberecké policie Vladimíra Šrýtrová. Kříženec labradora zůstal po srážce chvíli zaklíněný pod vozem, pak ale utekl na přilehlou louku. Jak uvedl jeho majitel, psu se nějakým způsobem podařilo utéct z kotce i oploceného pozemku. Muži byla provedena dechová zkouška, s negativním výsledkem. Nehodu policisté nadále vyšetřují, potvrdila to mluvčí Šrýtrová.

Zloděj ukradl drážní vysílačku

Liberec - Krade se vše. Během víkendu neznámého pachatele zaujal bagr, do něhož se posléze vloupal a odnesl si z něj drážní vysílačku a sika kleště. Stroj byl zaparkován ve volně přístupném areálu bývalých sběrných surovin v ulici U Stadionu. Jak potvrdila mluvčí liberecké policie Vladimíra Šrýtrová, spáchal tak škodu za čtyřicet tisíc. „V případě, že se policii podaří čin objasnit, může jít pachatel do vězení až na dva roky," sdělila Šrýtrová. Na konci minulého týdne zase neznámý zloděj ukradl z autoservisu v Košické ulici notebook a autodiagnostiku. Podniku tak vznikla škoda za téměř šedesát tisíc, za což by si podle mluvčí mohl zloděj vysloužit až pětiletý trest.

Dopravu blokovala srážka s tramvají

Liberec - Včera odpoledne došlo v Liberci ke srážce automobilu Mercedez Benz a tramvaje. Potvrdila to mluvčí liberecké policie Vladimíra Šrýtrová. Ke srážce, při které nebyl nikdo zraněn a byla vyřešena euroformulářem přímo na místě, došlo pod nádražím v blízkosti budovy Uranu. Jak na svých facebookových stránkách zveřejnil i Dopravní podnik Liberce a Jablonce nad Nisou, musel být na několik desítek minut přerušen tramvajový provoz.