Poškodil parkovací automat. Škoda je 25 tisíc korun

Liberec – Po neznámém pachateli, který rozbil parkovací automat v Mrštíkově ulici v Liberci, v těchto dnech pátrá liberecká policie. K poškození přístroje došlo v rozmezí od 26. dubna po počátek května. „Vytržením bezpečnostního krytu a poškozením zámku se pokusil odcizit pokladnu z útrob zařízení. To se mu však nepodařilo,“ sdělila krajská policejní mluvčí Vladimíra Šrýtrová. Neznámý pachatel způsobil na automatu škodu za 25 tisíc. Policisté žádají případné svědky, aby se na ně obrátili s informacemi k možnému pachateli a případu, ať již prostřednictvím bezplatné tísňové linky 158 nebo na telefonním čísle 974 467 100.

Černý pasažér napadl strážníka. Nejprve pěstí, pak chtěl kousat

Liberec – K nepříjemnému incidentu vyjížděli liberečtí městští policisté. Dopravní podnik zažádal o asistenci při ověřování totožnosti jednoho z pasažérů. Ten se nechtěl revizorům prokázat platnou jízdenkou. Když strážník dotyčného vyzval, aby předložil alespoň občanský průkaz, začal se muž rozčilovat. „Přitom nešetřil nadávkami na všechny zúčastněné a dostával se do ráže,“ popsala mluvčí liberecké městské policie Daniela Bušková. Když strážník zopakoval svůj požadavek, černý pasažér na něj zaútočil. Prudce vstal, máchl pěstí, a protože minul, zkusil úder pěstí zopakovat. Strážník útok vykryl rukou a vzápětí byl agresor zpacifikován s pomocí hmatů a chvatů. Během zákroku dotyčný křičel a pokoušel se kousat. „Když skončil s pouty na rukou, začal se dožadovat příjezdu lékařské pomoci pro bolest v ruce,“ dodala Bušková. Pro podezření z trestného činu byl dotyčný předán hlídce Policie České republiky a ta zajistila i kontrolu lékařem. 

Podvodníci stále útočí na seniory

Semilsko – Falešní vnukové nepřestávají útočit. Krajská policie eviduje hned tři případy, které se udály během jednoho dne na Semilsku. Nejprve zazvonil dopoledne telefon u 78leté ženy. Neznámý muž, který se představil jako její vnuk, jí tvrdil, že má problémy u notáře a nutně potřebuje půjčit 200 tisíc korun. „Seniorka ale takovou hotovostí doma nedisponovala, což mu sdělila. Neznámý hned potom hovor ukončil a už znovu nezavolal,“ sdělila krajská policejní mluvčí Ivana Baláková. Ještě téhož dne přijali podobné hovory další dva důchodci ze Semilska. I v těchto případech „vnuci“ žádali vysoké sumy peněz a v jednom případě dokonce i zlaté šperky.