Liberecký kraj – Krade se všechno. Sněžné frézy, defibrilátory, nebo lešení. K čemu takovou výbavu zloději potřebují, ví asi jen oni sami. Zvláštní mohou být i dopravní nehody. Srazit prase je smůla. Ale srazit dvě najednou? Nevídané.

V Železném Brodu se ztratila sněžná fréza. Není to poprvé. Zloději zřejmě čekají tuhou zimu. „Pachatel prošel zadní brankou a frézu odcizil ze sklepa rodinného domu,“ řekla mluvčí jablonecké policie Ludmila Knopová. Aby zloděj mohl frézu používat, ukradl i dva kanystry z benzínem.

V Železném Brodě přišel majitel o auto. Odešel na večeři a zloděj s autem odjel. „Policejní hlídka vozidlo našla jen o pět kilometrů dál. Stálo na opuštěné lesní cestě,“ popsala Knopová. Šťastný konec? Ne, vozidlo za více než půl milionu celé shořelo. Pachatel možná chtěl zničit stopy.

Zloděj elektrotechnik řádil v trafostanici v obci Holany na Českolipsku. Podle policistů musel mít vzdělání v oboru elektro. „Před krádeží totiž dokázal přerušit přívod elektrické energie do tohoto objektu,“ uvedla mluvčí místní policie Ivana Baláková. Celý tento jistě ne jednoduchý proces absolvoval kvůli měděnnému vinuntí. Celková škoda přesáhne čtvrt milionu korun. Pachatel by se uživil jako solidní řemeslník.

Defibrilátor zmizel z ošetřovny plaveckého bazénu. Pachatel je možná ošetřovatel amatér, první pomoc s tímto přístrojem mohou poskytovat i laici. „To je trestuhodná krádež. Přístroj stál 51 tisíc a bazén na nový nemá prostředky,“ uvedla mluvčí Baláková.

A na závěr kuriózní nehoda. To, že řidič srazí prase, se čas od času stane. Ale, aby po pár metrech srazil i druhé? Neuvěřitelná náhoda. Přesto se to na rychlostní silnici z Turnova na Liberec u sjezdu na Makro stalo. „Řidič nejprve narazil do prního divočáka a nárazem se otevřelo přední víko motoru a zastínilo mu výhled,“ uvedla mluvčí liberecké policie Vlasta Sucháínková. Řidič pak pokračoval a po pár metrech narazil znovu. Divočáci srážku bohužel nepřežili.

Těchto pár případů se stalo během posledních několika dní. Prázdniny končí. Co nás čeká, až se zloději vrátí z dovolených?