Podle obžaloby došlo k zneužití evropských dotací, které byly přidělovány v rámci ROP Severovýchod, a jsou spojené se společnostmi skupiny Imstav a jejich majitelem Janem Imlaufem. Škoda se údajně vyšplhala na téměř 340 milionů korun.  

V kauze mezi celkem jedenácti obžalovanými figurují bývalí politici liberecké ČSSD jako krajský náměstek Martin Sepp či bývalý europoslanec Robert Dušek, jehož obhájkyně Hana Riedlová ve středu v závěrečné řeči uvedla, že Dušek dotační zakázky neovlivňoval, nežádal úplatky a žádné nepřijal.

„Nedovedu si představit, že by se (Dušek) domlouval s inženýrem Imlaufem, že bude ovlivňovat zakázky," uvedla a poukázala tak na politické i osobní neshody, které měly panovat mezi frakcemi v liberecké ČSSD. Požaduje proto zproštění obžaloby, státní zástupce navrhl Duškovi pět let vězení a peněžitý trest půl milionu korun. 

Podle spisu Imlauf skrytě vlastnil přes firmy Dům pohody a Družstvo PLP Invest termální lázně, hotel i rozhlednu, jejichž výstavbu nebo opravu provedla jeho firma Imstav za evropské dotace. Podle obžaloby byly všechny tři stavební zakázky z let 2008 až 2012 zmanipulované právě ve prospěch Imstavu. Podle státního zástupce se dopustili obžalovaní korupce a poškození finančních zájmů Evropské unie. Pro Imlaufa žádá trest 6,5 roku vězení, pro Seppa vězení v délce pěti let.

Případ šel k soudu už v roce 2019, o dva roky později došlo ke změně senátu. Novým předsedou se stal Richard Skýba, který tak nahradil Petra Neumanna.