Dvaašedesátiletou ženu okradl kapsář krátce po druhé hodině odpolední v autobuse číslo 22. Ženě se během jízdy z kabelky ztratila peněženka, ve které měla nejen peníze, ale i platební karty a kartu na městskou dopravu. Tím přišla o věci v hodnotě přes 4 tisíce korun.

Další oběť si kapsář vybral opět v městské hromadné dopravě. V autobuse číslo 26 mezi zastávkami Sokolská a U Dvora okradl o deset let starší seniorku. Průběh byl úplně stejný jako v předchozím případě. Žena měla kabelku přehozenou přes rameno, čehož lapka využil a s peněženkou jí ukradl osobní doklady, platební kartu a kartu pojištěnce.

Poslední z krádeží minulé středy se odehrála v obchodním centru Forum. I zde si lapka počíhal na seniorku, která nákupním centrem procházela. Dvaaosmdesátileté ženě ukradl zloděj peněženku s doklady, ve které měla žena přes tisíc korun.

Zda se jednalo o jednoho nebo více nenechavců není zatím jasné. V případě dopadení můžou kapsáři skončit ve vězení až na dva roky.

Policisté žádají cestující ve veřejné dopravě a nakupující v obchodech, aby se měli na pozoru. Nechávat batohy či kabelku na zádech či rameni není zrovna nejvhodnějším řešením. Veškeré cennosti je lepší nosit na dně kabelky. Pro zlodějíčky je rovněž horší dostávat se do kabelky se zipem, než do otevřené brašny, ze které na ně kouká peněženka. Nejrozumnějším řešením však je ukládat si peněženku do vnitřní kapsy bundy nebo kabátu.