Obsluha kamerového systému v pondělí 9. ledna krátce po třetí hodině ranní zpozorovala na obrazovce čtyři osoby před hernou Magic bar. Jejich pohyb sledovala kamerovým systémem až do Moskevské ulice, kde čtveřice nenechavců zmizela v jednom ze vchodů nedaleko restaurace.

Policista nenechal nic náhodě a vchod, kam čtveřice podezřele vyhlížejících zašla, stále sledoval. Po pár minutách se nestačil divit. Jako v pohádce o Ferdovi mravencovi se čtveřice sledovaných vydala s pytli přes rameno směrem ke Kostelní ulici. Celou dobu jim však byl v patách kamerový systém a po pár minutách i hlídky městské policie. První z nich na místo dorazila ve 3.22 hodin.

Čtveřice pachatelů byla příjezdem hlídek městské policie očividně překvapena a zatímco jeden z nich stihl utéct do ulice Lucemburská, zbylá trojice bez odporu odložila plné pytle a vzdala se hlídkám městské policie. Při bližším ohledání se strážníkům podařilo zjistit, že trojice ve věku dvaadvacet, třiadvacet a devětatřicet let v pytlích odnášela stírací lepidla a podle všeho šla do vchodu v Moskevské ulici na jistotu. Zadržené zloděje si převzala státní policie, která se případem zabývá. Trojice je podezřelá z trestného činu krádeže. Při zadržení pachatelů asistoval i služební pes Cash.

Před koncem loňského roku byl městský kamerový systém rozšířen o dva nové body pod Ještědem a v Rochlicích. Jedna kamera sleduje centrální parkoviště v ulici Ještědská, druhá naopak hlídá vnitřní blok sídliště v Rochlicích. Kamerový systém v Liberci nyní čitá více jak dvacet bodů a od roku 1998 se stále rozrůstá.

Michael Daněk