„Přibližně v úseku prvního kilometru od hlavního nádraží v Liberci najel osobní vlak s téměř pěti desítkami cestujících do nastražené pasti. Nejen, že zkratkovité jednání pachatelů ohrozilo samotnou vlakovou soupravu, ale především pak také množství cestujících,“ informoval krajský mluvčí policie Vojtěch Robovský.

Kamení na kolejích.Zdroj: KŘP LKObdobná situace nastala o několik minut později i na druhé koleji v opačném směru. Došlo tak k uzavření trati bezmála na dvě hodiny a soupravy vlakových spojů musely projít bezpečnostními kontrolami, zda nedošlo k poškození podvozků. „Liberečtí kriminalisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání zločinu obecného ohrožení, za který pachateli nebo pachatelům, v případě dopadení a prokázání viny, může hrozit trest odnětí svobody od tří do osmi let,“ zdůraznil Robovský.

Policie se zároveň obrací s prosbou na veřejnost. V blízkosti vlakového koridoru z Liberce do Hrádku nad Nisou nebo Frýdlantu vede hlavní silniční tah protínající krajské město. Podle Robovského tak mohl některý z řidičů motorových vozidel v uvedené době spatřit na železničním náspu pohybovat se osobu nebo skupinku osob. „Zároveň také některé z palubních kamer automobilů mohly zaznamenat pohyb osob v kolejišti právě v dané době,“ dodal mluvčí.