Celý příběh se začal odehrávat ve středu dopoledne na parkovišti u hrádecké prodejny Penny. Tady si policista Kryštof Jiránek z Pohotovostního a eskortního oddělení Liberec, toho času ve svém volnu, všiml muže, o kterém díky své osobní a místní znalosti věděl, že má v současné době vysloven Okresním soudem v Liberci zákaz řízení motorových vozidel.

„Uvedený muž vyšel z obchodu, usedl za volant zaparkovaného vozidla renault a rozjel se z parkoviště do ulic města, kde následně v ulici Smetanova zastavil. Po celou dobu za ním policista jel se svým vozidlem. Když podezřelý z auta vystoupil, policista k němu přistoupil a zřetelně mu služebním průkazem prokázal svoji příslušnost k Policii České republiky a vyzval ho o prokázání totožnosti,“ popsala policejní mluvčí Dagmar Sochorová.

Šoférovi policista následně oznámil, že je podezřelý ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání a vyzval ho, aby setrval na místě do příjezdu uniformované hlídky. Podezřelý ovšem tuto výzvu neuposlechl, usedl do vozidla a ještě s otevřenými dveřmi z místa kontroly odjel.

Ředitelství silnici a dálnic pokračuje na silnici I/35 v Liberci s rekonstrukcí dvou mostů a stavbou průpletového úseku.
FOTO: Stavební ruch. Na průtahu Libercem na silnici I/35 pokládají litý asfalt

Podpraporčík Jiránek začal se svým vozem muže opět pronásledovat. V této době byl již ve spojení s policejní hlídkou z Obvodního oddělení v Hrádku nad Nisou. Podezřelý ujížděl ulicí Smetanova až k místu, kde mu další jízdu znemožnily kovové zábrany, a zastavil na chodníku. „Muž vyskočil z vozidla a začal utíkat směrem k lesoparku. Policista vyběhl za ním a cestou se k němu přidal i jeho hrádecký kolega. Společně se jim podařilo podezřelého, který opakovaně neuposlechl jejich výzvy k zastavení, zadržet,“ dodala Sochorová.

Čtyřicetiletému muži nyní za spáchání uvedeného trestného činu hrozí v případě odsouzení trest odnětí svobody až na dva roky.