V ruce ukradené peníze a na obličeji a svetru oranžovou barvu. S takovou postavou se mohli včera odpoledne potkat Jablonečané v okolí velkoprodejny Billa. Z lupu se radoval pouhých sto padesát minut.

„Pachatel ve věku kolem pětatřiceti let s částkou, kterou nebudeme specifikovat, z banky odešel,“ potvrdila mluvčí jablonecké policie Ludmila Knopová. V době bankovní loupeže na sobě měl modré montérky.

Kapsle s barvou mu vybouchla v ruce

Policejní mluvčí dále uvedla, že na obličeji a svetru měl barvu z bezpečnostní kapsle, kterou mu k obnosu peněz pracovníci banky přidali, a vybouchla mu v ruce.

Sdílnější nebyli ani v obchodní pobočce GE Money Bank sousedící s prodejnou Billa v centru Jablonce. Obchodní místo je dobře vybaveno moderním bezpečnostním kamerovým systémem. Záznam poslouží policii k usvědčení pachatele.

O horentní sumu podle banky nešlo

„Naši zaměstnanci postupovali naprosto profesionálně v souladu s bezpečnostními opatřeními pro takový případ,“ uvedl mluvčí GE Money Bank Milan Kříž. Částku, o kterou mohla banka přijít, však prozradit nechtěl.

„Nijak se obnos nevymyká běžnému rámci. V loňském roce byl průměr třicet tisíc korun,“ dodal Kříž s tím, že ani u nich nejsou nezvaní klienti častější než v jiných bankovních ústavech. Deníku se ale podařilo zjistit, že šlo o částku třikrát převyšující průměr uváděný mluvčím GE Money Bank.

Místo lupič opustil taxíkem

Na výpadovkách z města hlídkovala policie a kontrolovala podezřelá vozidla. Policie se prostřednictvím médií obrátila na občany s výzvou. Pokud by spatřili popsaného muže, aby informovali nejbližší policejní služebnu. Přesto se pachateli podařilo z Jablonce uniknout. Z taxíku si přesedl do autobusu mířícího do Liberce.

Autobus obklíčil policejní kordon

V Liberci spadla policejní klec. Ani útěk z autobusu pachateli nevyšel. Pouhých sto padesát minut si užíval, ale příliš toho zřejmě nestihl. „Pachatel podezřelý z bankovní loupeže byl zadržen v Liberci,“ informovala jablonecká policejní mluvčí krátce po sedmnácté hodině. V poutech a bez peněz putoval zpátky do Jablonce.