Dvořák jakoukoli vinu odmítá. Dosavadní přípravné i soudního řízení kritizoval. Opakovaně je označil za komplot. Spolu s ním jsou obžalováni další tři jeho bývalí podřízení policisté.

Okresní soud v Liberci Dvořáka potrestal před více než rokem čtyřmi roky vězení a desetiletým zákazem práce u policie. Státní zástupce Radim Kadlček dnes u soudu uvedl, že nesouhlasí se zproštěním obžaloby u obvinění z trestného činu zkreslování údajů o stavu hospodaření a jmění. Nelíbí se mu ani osvobozující rozsudek pro kriminalistu Josefa Šůmu, který pro Dvořáka na podzim 2008 zjišťoval, zda není proti politikovi ČSSD Martinovi Seppovi vedeno trestní stíhání kvůli podvodům. Informaci po Dvořákovi chtěl europoslanec Robert Dušek (ČSSD).

Kadlček také navrhuje přísnější potrestání bývalého vedoucího oddělení obecné kriminality v Liberci Miroslava Kučeru, kterého okresní soud potrestal vězením na osm měsíců s podmíněným odkladem 1,5 roku a zákazem činnosti na dva roky. Kučera pro Dvořáka podle obžaloby zjišťoval, komu patří telefonní čísla, ačkoliv věděl, že je to k soukromým účelům. Při zjišťování čísel se Kučera obrátil i na útvar zvláštních činností. "Jeho chování považuji za společensky velmi nebezpečné. Ohrozil důvěru v policii," uvedl Kadlček.

Podle jeho mínění byl měl dostat přísnější trest, než někdejší šéf dopravního inspektorátu Miroslav Valášek. Toho okresní soud potrestal desetiměsíčním podmíněným trestem a zákazem činnosti na dva roky. Valášek měl podle obžaloby pomoci Dvořákovi pomoci smazat dopravní přestupek, jehož se dopustil někdejší hejtmanův náměstek pro dopravu Sepp. Záznam měl Valášek zařadit mezi nečitelné. Dnes u soudu ale řekl, že to udělat nemohl. "Přístup do počítače jsem neměl," hájil se. Požaduje proto zproštění obžaloby. To samé navrhuje pro svého klienta i právník Kučery. Advokát Šumy chce zachovat zprošťující rozsudek.

Dvořákův právník Eduard Bruna dnes poukázal na některé procesní chyby při líčení u okresního soudu ohledně výslechu svědků a také ohledně odposlechů. Podle jeho mínění neměly být v případu použité, protože se původně pořizovaly kvůli jiné trestné činnosti, jež ale nakonec zjištěna nebyla. U okresního soudu navíc nebyly podle Bruny přehrány takzvané prostorové odposlechy, přestože se na ně ve zdůvodnění rozsudku odkazuje. V některých případech se podle advokáta také zvukový záznam neshoduje s písemným přepisem odposlechu. Podle Bruny by se odvolací soud měl zabývat i údajnou podjatostí předsedy senátu okresního soudu. Právník tvrdí, že se k jeho klientovi choval nevhodně. Podle Bruny nejsou důkazy, že by Dvořák požadoval čtvrtmilionový úplatek v souvislosti s projektem na umisťování radarů pro měření rychlosti u škol v Libereckém kraji. K dalším skutkům se vyjádří při čtvrtečním líčení sám Dvořák.


Bývalý policejní ředitel čelí ještě obvinění, že používal služební vozy pro soukromé potřeby - přepravu piva nebo stavebního materiálu. Podle obžaloby také využíval pracovníky údržby z ekonomického odboru policie při stavebních pracích na svém domě a v rekreačním středisku policie ve Starých Splavech. Policejní šéf si údajně také nechal dar 100.000 korun určený pro libereckou pobočku mezinárodního policejního sdružení IPA.

Dvořák byl od 1. prosince 2003 do konce roku 2008 ředitel policie na Liberecku. Poté se stal vedoucím odboru vnější služby. Policejní inspekce ho zatkla v únoru 2009 v budově okresního ředitelství.