Ministerstvo spravedlnosti přiznalo Kittnerovi odškodné jako kompenzaci za náklady spojené s obhajobou, potvrdil ČTK Jiří Hovorka z tiskového odboru. Ministerstvo rozhodlo 21. září, Kittner však ještě předtím podal ohledně svého nároku žalobu k Obvodnímu soudu pro Prahu 2. "Soudní řízení je na samém počátku, projednání věci zatím nařízeno nebylo," dodal Hovorka.

"Vyčíslili jsme s advokátkou náklady, které oni (ministerstvo) upravili a do hodin nezapočítali přestávky na oběd," uvedl Kittner. Kvůli rozdílu se ale už soudit nehodlá. Kittner žalobu na ministerstvo podal už před několika měsíci. "Byl tam nějaký termín, do kdy to měli na ministerstvu projednat, a to nestihli. Žalobu jsem proto musel podat, jinak by můj nárok propadl," řekl ČTK. Peníze na účet už dostal a žalobu stáhne. "Částka dorazila a tím to pro mě končí," dodal.

Kittner figuroval v kauze údajných machinací s pozemky a budovami ve sportovních areálech na Ještědu a ve Vesci spolu s Pavlem Krenkem a Jiřím Zeronikem. Jde o pět obchodů z let 2003 až 2006. Krenk byl tehdy náměstkem primátora i předsedou představenstva areálu a Zeronik jeho tajemníkem. Město převedlo pozemky na svoji společnost a sportovní areál je pak údajně nevýhodně směnil nebo prodal.

Kittner byl loni v červenci pravomocně zproštěn obžaloby, soud s Krenkem a Zeronikem se uskuteční v listopadu.