Na sobotu 4. října loňského roku jen tak nezapomene čtyřiatřicetiletý muž. Ten jako DJ pouštěl muziku v restauraci Gól ve Vratislavicích nad Nisou. Netušil, že až s hraním skončí, půjde mu doslova o holý život. Někdo jej brutálně zbil.

Napadený v důsledku vážných poranění upadl do bezvědomí. Jeho bezvládné tělo našel patnáct minut po šesté hodině ranní, přibližně dvě stě metrů od uvedeného podniku, policista z obvodního oddělení, který akorát mířil do služby.

„Zraněnému muži v bezvědomí poskytl předlékařskou první pomoc. Uložil jej do stabilizované polohy a přivolal záchranku. Kdyby se muži nedostalo pomoci, mohl zemřít," uvedla mluvčí Krajského ředitelství policie Libereckého kraje Vlasta Suchánková.

Náročné policejní vyšetřování

Co se tehdy stalo, napadený muž neví. Nepodařilo se to dosud zjistit ani policistům. Ti proto celý případ nyní zmedializovali.

„Vyšetřování je o to složitější, že poškozený muž, který byl od uvedeného dne do 21. října loňského roku v péči lékařů a probral se po prodělané operaci hlavy z bezvědomí, nám nemůže být nápomocen. Neví, kdo ho napadl, kde a ani proč. Kriminalisté se proto snažili s pomoci známých, svědků i jeho samotného zmapovat dobu před samotným napadením," svěřila se mluvčí policie.

Ze zjištěných informací vyplývá, že uvedeného dne kolem čtvrté hodiny ranní převzal DJ od obsluhy restaurace částku ve výši šest set korun a následně odešel. Jednalo se o honorář za jeho hraní.

„Z výpisu hovorů jsme zjistili, že sedm minut po čtvrté hodině telefonicky mluvil se svým bratrem. Poté už byl nekontaktní. Nereagoval na volání, ani na příchozí sms zprávy," uvedla.

Zbitému zmizely jen peníze

Večerní hraní podle Suchánkové probíhalo bez jakýchkoliv problémů. Napadený měl ve chvíli, kdy ho v bezvědomí policista našel, u sebe všechny své věci. Až na uvedenou finanční hotovost.

Jednalo se tedy o loupežné přepadení, kdy neznámý útočník brutálně muže napadl jen kvůli několika stovkám korun a následně ho s vážnými zraněními na místě zanechal?

Policisté se případem začali neprodleně se vší vážností zabývat.

„Kriminalisté si vytipovali muže, který se před přepadením v restauraci pohyboval a mohl by být podezřelou osobou. Shodou okolností došlo na stejném místě, v Tanvaldské ulici u parkoviště poblíž České pošty, 25. října loňského roku, k dalšímu incidentu. Tehdy neznámý muž vyhrožoval jinému muži zabitím. Ten však z místa utekl ještě předtím, než jej útočník stihl napadnout," upřesnila policejní mluvčí.

Policistům poškozený muž uvedl popis, který se shoduje s mužem zachyceným na fotografii.

Znáte ho? Pomozte s objasněním

V rámci vyšetřování říjnového napadení se proto liberecká policie obrací na veřejnost, jejíž poznatky by jí mohly pomoci s vyřešením případu a dopadením samotného pachatele.

Máte nějaké informace k incidentu? Znáte muže na snímku? Jakékoliv informace k jeho totožnosti a zejména k tomu, kde se pohybuje, přijmou policisté na bezplatné tísňové lince policie na čísle 158. Případně lze kontaktovat kteroukoliv policejní služebnu.