Nejprve se v pátek na policisty obrátila žena, který postrádala svého bratra. „Během dne spolu vyrazili na houby do lesa, kdy se v jednu chvíli oddělili a následně se ztratil jeden druhému z očí a od té doby se již neviděli,“ popsala  policejní mluvčí Vladimíra Šrýtrová.

Po šestašedesátiletém muži pátralo hned několik policejních hlídek, včetně psovoda se psem, policejní vrtulník i hasiči. „Muže se podařilo vypátrat krátce po deváté hodině večer v restauraci v Dětřichově a byl v pořádku,“ dodala Šrýtrová.

Rovněž na houbách se o den později, v sobotu, ztratila i sedmdesátiletá žena, a to nedaleko Nového Města pod Smrkem. „Žena byla se svou rodinou poblíž Andělského vrchu na houbách. Během toho se své rodině ztratila z dohledu a poté ji rodina nemohla najít. Vzhledem k tomu, že žena byla diabetička a užívala inzulin, měla rodina o to větší obavu o její život a zdraví,“ popsala Šrýtrová.

Ilustrační foto
V Železném Brodě hořelo pole, zasahoval i vrtulník s bambivakem

Také do sobotní akce se zapojili policisté spolu s hasiči, vypomohla i horská služba. I druhá akce měla dobrý konec. „Ženu se podařilo krátce po třetí hodině odpoledne vypátrat v Novém Městě pod Smrkem, poblíž hřbitova v ulici Celní. Byla v pořádku, bez zranění,“ uzavřela mluvčí.

Policisté nyní vyzývají houbaře, aby si s sebou do lesa brali mobilní telefon, chodili minimálně ve dvou a průběžně mezi sebou udržovali kontakt.