Do Chrastavy z Ústí nad Labem přijela během pátku devětatřicetiletá žena, aby zde navštívila svého kamaráda, který bydlí na ubytovně. Po návštěvě chtěla v neděli odjet zpět do Ústí nad Labem, přičemž zamýšlela odjet vlakem kolem druhé hodiny v noci. Na vlakovém nádraží ale zjistila, že vlak jí jede až kolem páté hodiny ráno.

Žena šla tedy do centra Chrastavy, aby si ukrátila čekání na spoj a chtěla si dát někde kávu. Poblíž nákupního centra potkala muže a oba se dali do řeči. Žena mu sdělila, že čeká na vlak a tak s ní muž chodil po městě. Po necelé hodince si oba sedli na lavičku v parku na náměstí. Žena si však po chvilce všimla, že kolem ní muž šátrá a najednou ho viděla utíkat.

„Muž, který na ženu působil tak důvěryhodně, nijak ji nezastrašoval ani nebudil špatný dojem, najednou utíkal z místa, kde seděli, a to i s kabelkou ženy,“ vysvětlila tisková mluvčí liberecké policie Vlasta Suchánková.

Žena se za ním rozeběhla, ale ztratila ho z očí. Na náměstí pak žena uviděla hlídku policie a událost jí ohlásila. Policisté ženu naložili do auta, a začali muže, jehož popis jim okradená žena uvedla, hledat. Po zhruba patnácti minutách policisté muže našli a poškozená v něm jednoznačně poznala muže, který ji okradl.

„Žena tak další čekání na vlak strávila na policejní služebně, kde s ní policisté sepisovali trestní oznámení k jejímu okradení. „Důvěryhodného“ šestadvacetiletého muže policisté zadrželi, a to i se všemi věcmi, které ženě odcizil. Ty jí pak následně předali. Muži pak ve zkráceném trestním řízení sdělili podezření z trestného činu krádeže,“ dodala Vlasta Suchánková.