Tím nejvážnějším je zcela jistě případ okradeného muže, který spal v hotelovém pokoji v České Lípě. Peněženku měl v kapse kalhot přehozených přes židli. Ráno byla pryč. Doplatil na svou neopatrnost, protože si nezamkl dveře od pokoje.

„Spolu s peněženkou zmizely i občanský a řidičský průkaz, platební karta a finanční hotovost 4 tisíce korun,“ doplnila mluvčí českolipské policie Ivana Baláková. Případ připomněl skutečnost, ze které běhá mráz po zádech. Po nocích chodí po chodbách hotelů, ale i obytných domů lidé, kteří zkouší jednu kliku za druhou, dokud nejsou úspěšní a dveře se tiše otevřou. Poté kradou, sahají na cizí věci. Majitel přitom spí nedaleko.

Další chmaták využil příležitosti a kradl na veřejném bruslení. Že jsou kolem desítky lidí, mu problém nedělalo. Na zimním stadionu v Jablonci nad Nisou využil příležitosti a prohledal bundu, kterou si tam za mantinel odložil jeden z bruslařů. I on byl úspěšný.

„Ukradl peněženku s osobními doklady, finanční hotovostí a platební kartou. Dále pak z této bundy ještě odcizil mobilní telefon Nokia. Celková výše způsobené škody činí částku 2 150 korun,“ uvedla mluvčí jablonecké policie Ludmila Knopová. Zloděj je spokojen, bruslař má zkažené svátky.

Poslední případ je s vánoční tematikou. Zloděj nejspíš sháněl ozdoby na stromeček. Neukradl je ale jako každý „normální“ zloděj v obchodě, nýbrž odstrojil stromeček, který mají u jedné benzínové pumpy v Novém Boru. „Majitel benzínky vyčíslil vzniklou škodu částkou 5 200 korun,“ uvedla Baláková. Případ ukradených ozdob přímo ze stromečku překvapil i samotné vyšetřovatele. „Sami policisté nad tímto případem jen kroutí nevěřícně hlavou, krádež vánoční výzdoby ve svém okrsku zatím ještě nevyšetřovali, a tak i zkušené strážce zákona občas zloději překvapí,“ dodala mluvčí.