Vzhledem k tomu, jak se fanoušci bukurešťského týmu chovali při utkání „doma“, nechtěli policisté podcenit hrozící rizika a přijali adekvátní bezpečnostní opatření.

„Na fotbalové fanoušky dohlížela stovka policistů z pořádkové a dopravní policie a ze služby kriminální policie a vyšetřování,“ informovala mluvčí liberecké policie Vlasta Suchánková.

Na bezpečnost během fotbalového zápasu dohlížely pořádkové síly nejen z Liberce, ale i Jablonce nad Nisou, České Lípy, Děčína a Semil. Připravena byla také eskortní skupina a psovodi. Do Liberce přijelo asi 120 fanoušků hostujícího týmu. Část z nich dorazila autobusem od Prahy, zbylí fanoušci se dopravili auty po vlastní ose. „Autobus po trase doprovázeli středočeští policisté,“ uvedla policejní mluvčí s tím, že od středočeských si fanošky převzali liberečtí policisté, kteří je doprovodili až na stadion.

„Před vstupem na stadion byli všichni fanoušci podrobeni kontrole, zda u sebe nemají nebezpečné předměty a rovněž podstoupili orientační dechové zkoušky,“ popsala Vlasta Suchánková.

Po ukončení utkání, které skončilo výhrou hostující Bukurešti, fanoušky ze sektoru hostí odvedla pořádková jednotka do autobusu. Policejní vozy autobus doprovázely až do Staré Boleslavi, kde jejich doprovod převzali středočeští policisté. Opatření skončilo pro policisty v půl dvanácté v noci.

Před utkáním, během něho, ale ani po skončení nemuseli řešit žádné výtržnosti či protizákonné jednání. Uložili pouze sedm pokut v částce necelých pěti tisíc korun za dopravní přestupky. Napínavé utkání sledovalo na stadionu 5 490 diváků.