Zjištěná pochybení

„Celkem jsme zjistili devětasedmdesát případů, u kterých je důvodné podezření z porušování zákona o zaměstnanosti," informoval o výsledku kontrolní akce mluvčí libereckých celníků Martin Stočes. Z tohoto počtu bylo bylo jedenáct cizinců ukrajinské národnosti bez platného pracovního povolení. Zbývajících osmašedesát případů se týkalo pochybení jednotlivých zaměstnavatelů, kteří nesplnili oznamovací povinnost vůči Úřadu práce.

Celníci a policisté zkontrolovali na Semilsku tři firmy.

„Jednotlivá zjištění jsme v souladu se zákonem předali Oblastnímu inspektorátu práce pro Ústecký a Liberecký kraj se sídlem v Ústí nad Labem," doplnil Stočes. Ten s jednotlivými hříšníky zahájí správní řízení o uložení pokuty.

Dohled nad cizinci

Kontrolní akce, která proběhla ve třech firmách, se zúčastnilo na padesát lidí. Jednalo se o dvanáct celníků a šestatřicet policistů.

Od prvního ledna letošního roku do konce října uskutečnili zaměstnanci celního úřadu na území Libereckého kraje celkem čtyřiašedesát důkladných kontrol zaměřených na zaměstnávání cizinců. „Dohromady jsme při nich zjistili jednatřicet osob, které byly zaměstnávány v rozporu s právními předpisy," doplnil Stočes.

Celníci a policisté zkontrolovali na Semilsku tři firmy.