Ve čtvrtek 12. března zadrželi liberečtí kriminalisté, kteří se zabývají odhalováním drogové kriminality, 43letého muže z Jablonecka. Jeho trestnou činnost, která souvisela s distribucí pervitinu, zaznamenávali zhruba půl roku. Policisté muže zadrželi v autě při cestě z Liberce do Jablonce nad Nisou. Na zadržení se podíleli také kriminalisté z Jablonce nad Nisou a specialisté Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu, teritoriální oddělení Liberec.

U zadrženého muže byla následně provedena domovní prohlídka a prohlídka nebytových prostor. „V dané věci probíhá stále vyšetřování, proto nelze zatím poskytnout detailnější informace. Pouze to, že již máme zadokumentovány některé z jeho odběratelů, kteří jsou z Jablonecka i Liberecka a všichni jsou starší 18 let. Dokumentování dalších odběratelů stále probíhá,“ vysvětlila tisková mluvčí libereckých policistů Vlasta Suchánková. „Zřejmě se bude jednat v řádech o desítky osob. Těm měl podle našich zjištění prodávat muž gram pervitinu za tisíc korun,“ dodala.

Policejní komisař již muže obvinil z trestného činu nedovolené výroby a držení omamných a psychotropních látek a jedů, a rovněž podal návrh, aby byl vyšetřován vazebně, což se stalo. Muž byl už v minulosti souzen, a to jak za trestnou činnost, spojenou s distribucí drog, tak i za majetkovou trestnou činnost.

Od začátku tohoto roku je to již šestnáctý případ, který liberečtí kriminalisté odhalili. V šesti případech byli pachatelé viněni z trestného činu výroby drog. Ve zbylých deseti případech byli pachatelé obviněni z distribuce drog. Čtyři osoby byly vzaty do vazby. „Za rok 2008 bylo stíháno 47 pachatelů drogové kriminality, z toho se v 11 případech jednalo o výrobu drog. Byly také zajištěny i varny pervitinu,“ dodala mluvčí Vlasta Suchánková.