Soud vyslechl několik svědků a znalce. Jednání pak bylo odročeno na začátek června, kdy mají zaznít další svědecké výpovědi. Kafka je souzen za distribuci drog několika lidem. Podle obžaloby dal mladé narkomance pervitin, který jí způsobil smrt, v lednu roku 2007. Ženu tehdy vezl autem z Jablonce nad Nisou do sousedního Liberce a i když jí začalo být zle, neposkytl jí pomoc a jen ji předal své známé. Ta k ženě sice zdravotníky zavolala, zachránit ji ale nemohli. Kafka vinu popírá.

Soudní znalec Radovan Havel včera potvrdil, že příčinou smrti mladé ženy byla otrava pervitinem. „Nenašla se žádná chorobná změna nebo jiný nález, který by mohl způsobit smrt,“ konstatoval. Otrava podle něj byla natolik silná, že ani rychlá pomoc nemohla mladou ženu zachránit. Podle znalce byla dívka na drogách těžce závislá. Užívala pervitin a heroin a drogy si píchala. Jestli měla v den smrti jednu silnou dávku, nebo několik menších, se však nedá říct. S velkou pravděpodobností si ale drogu píchla do žíly.

Žena, k níž Kafka narkomanku přivezl, svědčit odmítla. Až jej propustí, chce s ním prý žít a cítí se prý jako jemu blízká osoba. Její syn soudu popsal situaci, kdy se dívka do libereckého bytu dostala. „Byla schopná stát, ale chodit moc ne,“ uváděl. Žena se podle něj třásla a vydávala bolestivé zvuky. „Máma ze začátku říkala, že ji našla někde v parku, že tam někde seděla. V pozdější době jsem se dozvěděl, že ji přivedl Roman Kafka,“ dodal mladík.

Dealer včera opět zopakoval, že dívce pomoc nabídl. Když ji prý odmítla, nařídil své známé, aby se o to postarala ona. Mladá žena, která si zřejmě vydělávala i prostitucí, před tím měla s Kafkou strávit nějaký čas v jeho jabloneckém bytě. Tvrzení, že jí drogu poskytl jako odměnu za sexuální služby, obžalovaný popřel. Podle jedné z výpovědí, kterou soudkyně citovala ze spisu, měl mít Kafka doma větší množství pervitinu a dávat jej svým partnerkám, aby mu byly po vůli.

Soud se chystá vyslechnout ještě další svědky, jednání proto bylo odročeno na pátek 3. června. Kafka čelí obžalobě za nedovolenou výrobu a držení omamných a psychotropních látek a jedů. Za to, že údajně způsobil smrt, mu ale hrozí přísnější trest, a to deset až patnáct let vězení.